Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Ośrodek Pomocy Społecznej w Puchaczowie

Gmina Puchaczów z tytułem "Gmina Przyjazna Seniorom"

Utworzono dnia 31.08.2023

29 sierpnia w Muzeum Wsi Lubelskiej spotkali się seniorzy, rodziny zastępcze i rodziny adopcyjne z terenu województwa lubelskiego, by wspólnie świętować Wojewódzki Dzień Rodziny. Organizatorem wydarzenia był Marszałek Województwa Lubelskiego we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Lublinie.

W obchodach Wojewódzkiego Dnia Rodziny nie mogło zabraknąć mocnej delegacji z naszej gminy, z wójtem panem Adamem Grzesiukiem na czele, któremu z dumą towarzyszyli seniorzy i pracownicy z Dziennego Domu „Senior+” w Bogdance oraz pani Katarzyna Choma i Ewa Kaźmierczak.

Podczas spotkania, które zgromadziło bardzo wielu gości mimo upalnej pogody, uhonorowano laureatów konkursów „Gmina przyjazna Seniorom” i „Aktywny Senior” organizowanych przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że gmina Puchaczów otrzymała tytuł „Gmina Przyjazna Seniorom” za promowanie innowacyjnych, wielozakresowych działań na rzecz osób starszych.

Dyplom laureata na ręce wójta pana Adama Grzesiuka przekazał marszałek województwa lubelskiego pan Jarosław Stawiarski i wojewoda lubelski pan Lech Sprawka.  

Uhonorowano także rodziny zastępcze. Wojewoda lubelski pan Lech Sprawka odczytał list od minister rodziny i polityki społecznej pani Marleny Maląg.

Laureatami Konkursu „Gmina przyjazna Seniorom” zostały:

w kategorii gmina do 15 tys. mieszkańców:

  • Gmina Puchaczów
  • Gmina Kurów
  • Gmina Siennica Różana

 w kategorii gmina powyżej 15 tys. do 35 tys. mieszkańców:

  • Miasto Krasnystaw

w kategorii gmina powyżej 35 tys. mieszkańców:

  • Miasto Lublin

 Wyróżnienia otrzymały następujące gminy:

  • Gmina Hrubieszów
  • Gmina Ludwin
  • Gmina Stoczek Łukowski

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie. Otrzymanie tytułu "Gmina Przyjazna Seniorom" jest dla nas ogromnym wyróżnieniem. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy kolejnych sukcesów.

Specjalne podziękowania kierujemy do druha z Ochotniczej Straży Pożarnej w Puchaczowie - pana Piotra Hucza za okazaną pomoc i dowóz naszej gromadki do Muzeum Wsi Lubelskiej. 

 

Gmina Puchaczów z tytułem "Gmina Przyjazna Seniorom"

Utworzono dnia 31.08.2023, 23:51

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 44

W poprzednim tygodniu: 85

W tym miesiącu: 185

W poprzednim miesiącu: 334

Wszystkich: 66495